blogIBC80px COLORb        

 • entrada
 • cursa
 • picat
 • musica
 • programa me
 • webspunt
 • cercle
 • mikado
 • flashmob
 • El nostre centre és...
 • Esport
 • Innovació
 • Música
 • Competicions
 • Concursos
 • Premis
 • Teatre
 • Cohesió social

PONÈNCIES EN JORNADES DE PROGRAMACIÓ I JORNADES D’INNOVACIÓ PEDAGÒGICA

 IMG 20170520 130658

El dissabte20 de maig de 2017es va celebrar la novena edició de laJornada de programació i robòtica educatives, dedicada a l’intercanvi d’experiències didàctiques on s’empren entorns de programació i de robòtica educativa. La jornada es va dur a terme emmarcada dins del Dia Internacional d’Internet, elDia Internacional de l’Scratchi, darrerament, laEurope Code Week.

El nostre institut hi va presentar una ponència, a càrrec del professor Ferran Borrell, coordinador TAC del centre, explicant als assistents el Programa-ME concurs de programació per a alumnes de cicles formatius d’informàtica. Aquest concurs és coorganitzat pels centres: Institut Baix Camp (Reus), Institut Bosc de la Coma (Olot) i Institut Nicolau Copèrnic (Terrassa). S’organitza cada curs a un institut diferent, de forma rotativa i enguany s’ha organitzat a casa nostra.

D’altra banda, el dissabte 27 de maig se celebren les Jornades d'Innovació Pedagògica, una mirada calidoscòpica que volen ser una mostra de la innovació i la renovació educativa que s'ha fet, que s'està fent i que es vol fer al nostre país, amb els veritables experts en innovació, mestres i professorat, com a protagonistes. La jornada també comptarà amb espais de contrast i debat on hi participaran professionals del món educatiu que aportaran la seva visió sobre la innovació i sobre quin ha de ser el paper dels agents del canvi i la interrelació que s’estableix entre innovació, qualitat i  equitat. El nostre institut també hi serà present, amb la ponència del professor Joan Carles Sambró, coordinador del programa Innova FP.

fsi mecd 2016